Drukuj

Zimowa olimpiada

Zimowa Olimpiada

 

Jest to jedna z naszych scenariuszowych zabaw własnego autorstwa, na spędzenie miło czasu bawiąc się z pełnym wykorzystaniem białego puchu.

 

Głównym celem Olimpiady jest rywalizacja połączona z znakomitą zabawą na białym puchu oraz integracja grupy np. pracowników.

 

Zaczynamy od odprawy na której instruktorzy wyjaśnią zasady zabawy oraz wszystkie informacje związane z zachowaniem bezpieczeństwa podczas jej trwania.

 

Grupa dzielona jest na mniejsze zespoły, do każdego zespołu przydzielony zostaje inny kolor flagi oraz nazwa drużyny którą uczestnicy za pomocą markerów muszą nanieść na swoją flagę. Każdy zespół wybiera swój Komitet Olimpijski (tzn.3-osobowy komitet decydujący o wyborze zawodników do poszczególnych konkurencji) Zadaniem każdej z grup jest zdobycie jak największej ilości małych wstęg które będą przyczepiane do flagi a do zdobycia będą przy każdej z konkurencji w ilości odpowiadającej zajętych miejsc lub zdobytych punktów. Wygrywa Drużyna która będzie miała zawieszoną największą ilość wstęg na swojej fladze.

 

Wszystkie z konkurencji dobierane są do indywidualnych potrzeb klienta.


Otwarcie olimpiady

 

Zabawa rozpoczyna się prezentacją przygotowanych flag oraz nazw drużyny(każda z grup krótko omawia swój wybór kończąc wymyślonym przez drużynę okrzykiem).

 

Przykładowe konkurencje

 

Slalom gigant- slalom między tyczkami na przyrządach zjazdowych tzw. Jabłuszkach.


Mini biathlon- Zawodnicy ścigają się na „mini nartach” do punktów strzeleckich gdzie każdy oddaje trzy strzały, i biegnie do następnego punktu (Wybór rodzaju broni do strzelania według uznania klienta np. wiatrówki, ASG).

 

Strzelnica łuk- zawodnicy oddają po trzy strzały do słomianych tarcz.

 

Zawody woźnicy- zawodnicy mają do pokonania tor na prowizorycznie przygotowanych karetach z dużych dmuchanych dętek.

 

Narty wieloosobowe- cała grupa przypina swoje buty do nart i ściga się na wyznaczonym torze.

 

Budowa igloo- zawodnicy wyposażeni zostają w sprzęt do budowy (łopaty oraz specjalną formę) liczy się jak najszybsze wybudowanie igloo z minimum 30 bloków śniegu.

 

Przeciąganie pająka - 4 drużyny przeciągają jednocześnie liny połączone ze sobą.

 

Hokej na śniegu - Zawody odbywają się na dmuchanym boisku, zawodnicy grają „Mega Krążkiem".

 

Mega piłkarzyki w śniegu - to znana wszystkim „barowa” wersja piłkarzyków w gigantycznym wydaniu. W grze biorą udział dwie 5 – osobowe drużyny. Przypięci pasami do rur przebiegających w poprzek urządzenia, mamy ograniczoną możliwość ruchów. Super zabawa:)

 

Poszukiwania ratownicze - każda z drużyn startuje z jednego punktu, wyposażeni w łopaty muszą odnaleźć urządzenie emitujące dźwięk ukryte pod śniegiem. Liczy się czas wykopania urządzenia i dostarczenia go do punktu z którego startowali.

 

Transport wody - zawodnicy ustawiają się w wężyku jeden za drugim, pierwsza osoba z opaską na oczach startuje z jednego punktu z kubkiem pełnym wody, kierowany przez pozostałych członków drużyny metodom w prawo w lewo prosto, jego zadaniem jest przelanie wody do zbiornika i jak najszybszy powrót do grupy gdzie przekazuje opaskę następnej osobie która startuje z następnym kubkiem wody.

 

Zawody drwali - zawodnicy mają do wykonania rzut siekierką w tarczę, oraz przepiłowanie grubego pala za pomocą piły typu „Moja Twoja”. Liczy się czas od rozpoczęcia do przepiłowani belki. Zimowy tor przeszkód - zawodnicy mają za zadanie pokonanie przygotowanego przez naszych instruktorów toru sprawnościowego, połączeni ze sobą liną. Po wykonaniu wszystkich konkurencji następuje uroczyste zakończenie Zimowej Olimpiady wraz z wręczeniem medali oraz pamiątkowych dyplomów a zwycięska drużyna otrzymuje pamiątkowy Puchar.


Impreza wieczorna

 

Doskonałym zwieńczeniem emocjonującego dnia, będzie impreza wieczorna na której pokażemy fotki i filmy z całego dnia zmagań.

 

Dodatkowo dla każdego z uczestników możemy przygotować płyty dvd z całego dnia w formie pamiątki z tej imprezy.


Ponadto do oferty „Zimowa Olimpiada” możemy dodać:

  • Jazda skuterami śnieżnymi
  • Jazda Quadami
  • Strzelnica (Łuk, Wiatrówka, Paintball, ASG)
  • Jazda Jeepem
  • Zabawy Linowe (mosty, Zjazdy linowe tzw. Tyrolki, Skoki na linach, wahadła, skoki zaufania itp.)
  • Zabawy integracyjne
  • Zorba
  • Poduszkowiec

Obszar działania